TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
Yönetim Kurulu | İzmir Şubesi

Yönetim Kurulu


Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu bilgileri aşağıda sunulmuştur.2023-2026

Uzm. Psk. Pınar Ulupınar Erakay

Şube Başkanı


Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, yüksek lisansını Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü Deneysel Psikoloji alanında tamamlamıştır. Meslek hayatı boyunca özel kurumlar ve kamu kurumlarında görev almıştır. Dr. Abdulkadir Özbek Psikodrama Dernekleri Federasyonunda yardımcı eğiticidir. Domino Psikolojik Danışmanlık Merkezinde yetişkinlerle bireysel danışmanlık ve gruplarla psikodrama çalışmaları yapmaktadır. TPD Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi’nde aktif olarak görev almaktadır.

Uzm. Psk. Gamze Ülker

Şube Başkan Yardımcı


Psikoloji lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı birimlerde, çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde görev yapmıştır. Halen Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’nda kurum psikoloğu olarak personellere ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. TPD Kadın ve Toplumsal Cinsiyet çalışmaları biriminde aktif olarak görev almaktadır.

Uzm. Psk. Dilara Özsoy

Şube Saymanı


Lisans eğitimini İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini Ege Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programı'nda tamamlamıştır. Halen aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Mezun olduktan sonra anaokullarında psikolog olarak çalışmıştır. Şu anda çocuk, ergen ve ailelere yönelik danışmanlık yapmakta, ebeveyn ve öğretmen atölyeleri gerçekleştirmektedir. TPD İzmir Şubesi 2020-2023 döneminde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda, TPD İzmir Şubesi Çocuk ve Ergen Çalışmaları Birimi'nde ve Travma, Afet ve Kriz Çalışmaları Birimi’nde aktif olarak görev almaktadır.

 

Uzm. Psk. Ekin Çakır Çerdik

Şube Sekreteri


Lisans eğitimini ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde tamamlamasının ardından Hollanda'daki Utrecht Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi almıştır. Koç Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. TPD Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi İzmir Grubu'nda aktif olarak görev almaktadır.

 

Psikolog Emine Aktaş

Üye


Lisans eğitimini Ege Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine İzmir Bakırçay Üniversitesi Klinik Psikoloji programında devam etmektedir. Şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmaktadır. TPD İzmir Şubesi Travma, Afet ve Kriz Çalışmaları Birimi'nde görev almaktadır.

Psikolog Ezgi Sönmez

Üye


1986 yılında Ankara'da doğdu. Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Psikoloji bölümünde tamamladı. Mezun olduktan sonra özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında 2 yıl süreyle özel gereksinimli çocuklar ve ebeveynleriyle çalıştıktan sonra meslek hayatına Adalet Bakanlığı'nda devam etti. Şu anda, Bilişsel Davranışçı yaklaşım, Çözüm Odaklı yaklaşım, Ego Durum Terapisi ve EMDR teknikleriyle, eklektik bakış açısıyla danışan görmektedir. TPD Travma, Afet ve Kriz Çalışmaları Birimi'nde aktif olarak görev almaktadır.

Psikolog Yağmur Çağla Karakaş

Üye


Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2017 yılında tamamlamıştır. 2022 yılında ise aynı üniversitenin Kadın Çalışmaları yüksek lisans programından mezun olmuştur. Eğitimine 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarımı yüksek lisans programı ile devam etmedir. Feminist teoriler, felsefe ve sinema üzerine çalışmaktadır. 17 Mayıs Derneği’nin psikolojik destek ağında yer almaktadır. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi’nde aktif olarak görev yapmaktadır ve 2023 itibarıyla birim koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Şu anda Assistant App’te Jr. ASO Specialist olarak çalışmaktadır.Alsancak Mah. 1456. Sk. Yaşar Apt. 92/4 Konak/İzmir


0 (232) 422 12 08
0 (232) 422 12 24
izmir.psikolog.org.tr
izmir@psikolog.org.tr

İzmir Şubesi
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 İzmir Şubesi - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.