TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
Ortaklıklar | Genel Merkez

Ortaklıklar


Adnan Kahveci Vakfı

15 Mart 2019 tarihinde imzalanan protokol ile Türkiye’de geçici koruma altında yaşayan Suriyelilerin sosyal uyumuna yönelik yürütülecek projelerde sivil toplum kuruluşları arasında kapsamlı işbirliği amaçlanmış ve bu amaç doğrultusunda Adnan Kahveci Vakfı ile

- akademik ve teknik destek
- eğitim içeriği desteği
- izleme ve değerlendirme
- analiz ve raporlama

hususlarında beş(5) yıl süreyle ortaklık yürütülmesi hususunda mutabakata varılmıştır.

Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı

Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı, çocuklara karşı şiddeti önlemede sivil toplumun izleme ve savunu rolünü güçlendirmek üzere çalışır; çalışmalarında çocukların haklarını yasal garanti altına alan, başta Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme olmak üzere, ulusal ve uluslararası yasaları temel alır ve çalışmalarına yön verir. Ağ ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiye Internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Çocuk Gelinlere Hayır Ulusal Platformu

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu

Denge ve Denetleme Ağı

Toplumun çeşitli kesimleri ile farklı siyasi görüşlerden ulusal ve yerel 300’e yakın sivil toplum örgütünün yanı sıra on binlerce destekçi ve takipçinin, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin güçlenmesi için bir araya gelerek 2011 yılında, yeni anayasa çalışmaları sırasında oluşturduğu Denge ve Denetleme Ağı (DDA), Temmuz 2012’den bu yana izleme, politika üretimi, kamuoyu oluşturma ve savunuculuk yöntemlerini kullanarak Türkiye’nin demokratikleşmesinde vazgeçilmez olan denge ve denetleme sisteminin güçlendirilmesine katkı sunmak için çabalıyor. Ağa ilişkin ayrıntılı bilgiye internet sitesinden erişebilirsiniz.

Erken Çocukluk Gelişimi Platformu

Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneği ile UNICEF işbirliği ile yürütülen Erken Çocukluk Gelişimi Politikaları Projesinin bir çıktısı olarak 26.12.2020 tarihinde kurulan platform, erken çocuk gelişimini destekleyen tüm meslek mensuplarına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında iletişim ağı oluşturmak; bilgi, birikim ve deneyimleri paylaşmak; istişare ve iş birliği ile ortak çalışma zemini hazırlamak; kanıta dayalı erken çocukluk gelişimini destekleyecek hizmetlere daha fazla yatırım yapılmasını sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir. Ayrıntılı bilgiye internet sitesinden erişilebilmektedir.

Giunti Psychometrics Türkiye

Giunti Psychometrics Türkiye ile WISC-IV uygulamaları konusunda ortaklık yürütülmektedir.

Sivil Toplum Afet Platformu

Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu

1995 yılında bir araya gelen bir grup psikoloji öğrencisi tarafından tohumu atılan Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu, faaliyetlerini Türk Psikologlar Derneği himayesinde, ancak derneğin idari süreçlerinden tümüyle bağımsız olarak sürdürmektedir.

Türkiye Mülteci Konseyi

Türk Psikologlar Derneği 2018 yılı Mayıs ayı itibarıyla Türkiye Mülteci Konseyi jenerik ismiyle faaliyet gösteren Mültecilere Yardım Toplulukları Derneğine üye olmuştur. Konsey ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiye Internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.
Derneğimiz tarafından yayınlanan güncel duyuru ve haberlere bu kısımdan ulaşabilirsiniz. Bütün haber ve duyuruları görüntülemek için 'Tüm Haberler' kısmına tıklayınız.


TÜM HABERLER
100. Yıl Mah. Fethiye Sk. Sefa Apt. 5/1 Çankaya/Ankara

0 (312) 425 67 65

0 (312) 418 15 50
0 (312) 417 40 59
psikolog.org.tr
bilgi@psikolog.org.tr

Genel Merkez
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 Genel Merkez - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.