TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
Yönetim Kurulu | Genel Merkez

Yönetim Kurulu


Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu bilgileri aşağıda sunulmuştur.2021-2024

Prof. Dr. CemŞafak ÇUKUR

Genel Başkan


Prof. Dr. Cem Şafak Çukur, 1993'te Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. 1997'de Amerika Birleşik Devletleri Old Dominion Üniversitesinde Sosyal Psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ardından Nebraska-Lincoln 'de Sosyal Psikoloji doktorasını tamamlamıştır. 2002'de yardımcı doçent, 2009'da doçent, 2014'te ise profesör unvanını almıştır. 2002-2011 yılları arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Psikoloji Bölümünde çalışan Prof. Dr. Cem Şafak Çukur, 2011'den beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde akademik hayatına devam etmektedir ve Psikoloji Bölüm Başkanlığı yapmaktadır. Araştırma ve uzmanlık alanları; Uygulamalı Sosyal Psikoloji, Duygular ve Duygu Düzenlemeleri İstatistik ve Psikometridir. Aynı zamanda Türkiye'deki ilk Uygulamalı Sosyal Psikoloji kitabının çıkarılmasına öncülük etmiştir. Prof. Dr. Cem Şafak Çukur 'un editörlüğünü ve bölüm yazarlığını yaptığı başka kitaplar da bulunmaktadır.

Prof. Dr. Aslı GÖNCÜ KÖSE

Genel Başkan Yardımcısı


Prof. Dr. Aslı Göncü Köse, lisans öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamış, aynı üniversitede Yönetim Çalışmaları alanında yan dal yapmıştır. Yüksek lisans derecesini Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında Koç Üniversitesinde burslu olarak tamamlamıştır. Sosyal Psikoloji alanındaki Doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesinden 2011 yılında almış olan Prof. Dr. Aslı Göncü Köse, ayrıca 2008-2009 yılları arasında Güney Florida Üniversitesinde doktora değişim öğrencisi olarak Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında doktora derslerini tamamlamıştır. 2011 yılında kurulmuş olan Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümünün kurucu bölüm başkanı olan Aslı Göncü Köse, 2015 yılında Sosyal Psikoloji alanında Doçent unvanı almıştır. Temel araştırma alanları arasında liderlik ve motivasyon, iş yerinde kötü muamele türleri, karanlık üçlü kişilik özellikleri ve bu özelliklerin gelişimsel, sosyal ve iş ile ilgili yansımaları, sosyal medya bağımlılığının nedenleri ve sonuçları yer almaktadır. Prof. Dr. Aslı Göncü Köse, halen Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümünde bölüm başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Uzm. Psk. Zeynep AKYÜZ

Genel Başkan Yardımcısı


Uzm. Psk. Zeynep Akyüz, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığına bağlı kurumlar, Ceza İnfaz Kurumu ve Ruh Sağlığı Hastanesinde görev yaptıktan sonra çalışma hayatına üniversitede araştırma görevlisi olarak devam etmiştir. 2016 yılında Psikoloji yüksek lisansım Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamış, aynı üniversitede Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Tez Destekleme bursuyla Psikoloji doktorasına devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde Travma ve Psikososyal Müdahale saha çalışmalarında bulunmuş, Soma Maden Faciası, 10 Ekim Gar saldırısı, İzmir Adliyesi saldırısı ve Ege Denizi depreminde gönüllü olarak travma çalışmalarına katkı sunmuştur. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesinde yönetim kurulu üyeliği yapmış olup, halihazırda İzmir Şube Travma, Afet ve Kriz Biriminde gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

Uzm. Psk. Faruk BOZKIR

Genel Sekreter


Sağlık ve Klinik Psikoloğu olan Faruk Bozkır, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümden mezun olduktan sonra yirmi yılı aşkın süredir alanda klinisyen olarak çalışmaktadır. 2002 yılında Sağlık Psikolojisi, 2019 yılında Klinik Psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi SMYO lisans bölümlerine, Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümüne misafir öğretim görevlisi olarak on yıl psikoloji dersleri vermiştir. Türk Futbol Federasyonu 'Psikolojik Performans Danışmanlığı' sertifika programının çalıştayı ve kuruluşundan itibaren görev almış ve halen eğitimcisi olarak çalışmalara destek olmaktadır. Bilgi, Medipol ve Nişantaşı üniversitelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı TOHM psikologlarının eğitiminde, Güreş ve Boks Federasyonları spor psikoloji çalışmalarında eğitmen olarak görev almıştır. On beş yıldır Trabzonspor, bir yıldır A Milli Kadın Boks Takımı Psikolojik Performans Danışmanlığını yürütmektedir. Uygulamacı olarak Psikolojinin Klinik, Sağlık ve Spor alanlarında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Psk. Muharrem ÇETİN

Sayman


Muharrem Çetin, lisans eğitimini 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Jandarma Okullar Komutanlığında 1997-2004 tarihleri arasında sivil psikolog olarak görev yapmış ve bu görevinden kendi isteği ile ayrılmıştır. 2004-2007 yılları arasında Ankara'da lojistik sektörü insan kaynakları biriminde yönetici ve yine Ankara'daki özel bir üniversitenin hazırlık okulunda psikolog olarak çalışmıştır. 2007 yılında Kırşehir Aile Mahkemesinde "mahkeme uzmanı" olarak başladığı görevini aynı yılın sonunda tayin olduğu Ankara 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde 2020 yılına kadar sürdürmüştür. Halen, Ankara Adliyesi Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü personeli olarak "çocuk suçluluğu, cinsel ve fiziksel istismar olguları" temelinde Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi, Çocuk Mahkemeleri ve diğer Ceza Mahkemelerine, "boşanma ve velayet" konularında Aile Mahkemelerine, "vesayet" konusunda ise Sulh Hukuk Mahkemelerine yönelik danışmanlık görevini yürütmektedir. Sağlık Bakanlığının Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Belgesi'ne sahiptir.

Dr. İsmail Altan TÜLÜ

Asil Üye


Dr. İsmail Altan Tülü, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde; yüksek lisans ve doktora eğitimini de Ankara Üniversitesi Adli Psikoloji Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Mesleki ilgi alanları, cinsel suçlular, cinsel suçlularda bilişsel çarpıtmalar, cinsel suçlularda risk değerlendirme, cinsel suçluların tedavisi ve istismar döngüsü olan Dr. Tülü 'nün, bu konular ile ilgili çeşitli yayınları ve çok sayıda kongre, sempozyum ve seminer sunumu bulunmaktadır. Çeşitli dönemlerde, devlet ve vakıf üniversitelerinde Adli Psikoloji ile Çocuk ve Genç Suçluluğu derslerini de vermiş olan Dr. İsmail Altan Tülü, Düzce Üniversitesi psikoloji bölümünde görevini sürdürmektedir.

Uzm. Psk. Gökhan BODUR

Asil Üye


Uzm. Psk. Gökhan Bodur, 1982 yılında Giresun'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon'da tamamladıktan sonra 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimine başladı ve 2006 yılında mezun oldu. Esenyurt Üniversitesinde 2020 yılında klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2006-2009 yılları arasında özel sektörde çalıştı. 2010 yılından itibaren Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmaktadır.

Uzm. Psk. Servet AŞAN

Asil Üye


Servet AŞAN, 1992 doğumludur. Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Eğitim süresince, Fransız Lape Hastanesinde ve özel sektörde staj yapmıştır. Çocukları Bilinçlendirme Projesi'nde, Sensiz Olmaz Projesi'nde ve Sağlıklı Yaşam İçin Temiz Adımlar Projesi’nde genel koordinatörlük görevlerini üstlenmiştir. Genç Psikologlar kitabının yazarıdır. Psikoloji Gençlik Derneğinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Psk. Caner ÇAKIR

Asil Üye


Psikolog Caner ÇAKIR, 1991 yılında Ordu'da doğdu. Lisans eğitimini 2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayıp, aynı yıl dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde alanda çalışmaya başladı. Daha sonra istifa ederek askerlik görevini tamamladı ve halen görevde olduğu Sağlık Bakanlığında özellikle genç ve yetişkin bireylerle çalışmaktadır. Hâlihazırda Sinirbilim yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve bu alanda araştırmalarını sürdürmektedir.

Psk. Aybüke ÜNAL

Yedek Üye


Aybüke ÜNAL, 2014 yılında Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümüne başladı. AMATEM’de, Polatlı Devlet Hastanesi’nin Nöroloji ve Psikiyatri servislerinde ve özel bir ruh sağlığı hastanesinde yapmış olduğu stajla lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresince nöropsikolojik test eğitimleri aldı. Lisans eğitimi sonrasında Aile ve Çift Terapisi eğitimi ile Psikoteknik Test Sistemi Yöneticiliği eğitimini tamamladı. Şu an halen UCİM bünyesinde psikososyal destek vermekte ve psikoteknik değerlendirme merkezinde psikolog olarak çalışmaktadır.

Psk. Güneş SÖNMEZ

Asil Üye


Psk. Güneş Sönmez İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2018 yılında mezun oldu. Eğitim sürecinde ve halen aktif olarak da birçok projede gönüllü olarak çalışmaktadır. Özel Terapi Yaşam Özel Eğitim Merkezinde ve Ruh Sağlığı Derneğinin I.M.D.A.T projesinde gönüllü psikolog olarak çalışmaktadır.

Psk. Mahmut ÇELİK

Asil Üye


Mahmut Çelik, Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. 2014 yılında Özel eğitimde kısa süreli çalışmış ardına özel engelli bakım merkezinde çalışmıştır. Askerlik görevini 2015 yılında Asker hastanesinde yedek subay olarak psikiyatri kliniğinde yapmıştır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında korunmaya ihtiyacı olan çocuklar, çocuk evleri, sevgi evleri ve huzurevinde görev almıştır. 2016 yılında Boşanma Süreci Danışmanlığı eğitimi almış sosyal hizmet merkezlerinde uygulamalarda bulunmuştur. Halen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Psikolog olarak çalışmaktadır.

2018-2020

Prof. Dr. Okan Cem ÇIRAKOĞLU

Genel Başkan


17 Eylül, Zile doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede tamamladıktan sonra bir süre klinik psikolog olarak çalıştı. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde 2004-2006 döneminde yönetim kurulu üyesi, 2006-2008 döneminde genel başkan yardımcısı, 2008-2010 döneminde denetleme kurulu üyesi ve 2016-2018 döneminde etik kurulu üyesi olarak görev yapan Okan Cem Çırakoğlu, hâlen Başkent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanlığını yürütüyor.

Doç. Dr. İlkiz ALTINOĞLU DİKMEER

Genel Başkan Yardımcısı


18 Ocak, İstanbul doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Özel eğitim alanındaki yüksek lisans öğrenimini Ankara Üniversitesinde, klinik psikoloji alanındaki doktorasını ODTÜ'de tamamlayan İlkiz Altınoğlu Dikmeer, Türk Psikologlar Derneği bünyesinde 1995-1996 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Hâlen Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde akademisyen olarak çalışıyor.

Doç. Dr. Sait ULUÇ

Genel Başkan Yardımcısı


10 Nisan, İzmir doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Yüksek lisans ve doktorasını aynı Hacettepe Üniversitesinde tamamlayan Sait Uluç, Türk Psikologlar Derneği bünyesinde 2006 -2008 döneminde yönetim kurulu üyesi, 2008-2010 döneminde ise denetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Hâlen Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde akademisyen olarak çalışıyor; aynı üniversitede Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Psk. Özlem ULUTAŞ AKARKEN

Genel Sayman


9 Ağustos, Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi DTFC Psikoloji Bölümü mezunu. 2000-2004 yılları arasında, Marmara Depreminin ardından bölgede sivil toplum kuruluşları ile psikososyal destek projelerinde görev yapmıştır. 2000 yılından bu yana Travma, Afet ve Kriz Birimi üyesidir. On beş yılı aşkın süredir farklı gelişen çocuklar ve aileleri ile çalışan Ulutaş Akarken, 2013 yılında psikodrama grup psikoterapisi eğitimini tamamlamış olup aynı yıldan beri psikodrama terapisti-psikodrama eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Dr. Psk. Mine CİHANOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi (09/2019 başlama)


15 Haziran, Bandırma doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans öğrenimini aynı üniversitede tamamladıktan sonra gelişim psikolojisi alanındaki doktora derecesini Ege Üniversitesinden alan Cihanoğlu, 1999-2005 yılları arasında çeşitli özel kurumlar ile kamu kuruluşlarında psikolog olarak görev yapmıştır. 2005-2020 yıllarında öğretim üyesi olarak çalıştığı Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, bölüm başkan yardımcılığı ve bölüm başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Temmuz 2020’den itibaren çalışmalarını bağımsız araştırmacı ve eğitmen olarak sürdürmektedir.

Dr. Psk. Özge ŞAHİN

Yönetim Kurulu Üyesi (02/2020 başlama)


23 Eylül, İzmir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanında bütünleşik doktora eğitimini aynı üniversitede tamamlamıştır. 2020 yılında doktora derecesini alan Şahin, 2011-2020 yılları arasında ilgili üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Eylül 2020'den itibaren araştırmalarını bağımsız olarak yürüten Şahin, çocuk, kadın ve hayvan hakları konusunda eğitmen rolünü sürdürmekte ve özel bir merkezde çocuk, genç ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kli. Psk. Seren AKINCI

Yönetim Kurulu Üyesi


13 Eylül, Ankara doğumlu. Psikoloji lisans derecesini 2002 yılında, klinik psikoloji yüksek lisans derecesini ise 2005 yılında Hacettepe Üniversitesinden alan Akıncı Özdurulmuş hâlen aynı üniversitenin sporda psikososyal alanlar doktora programında eğitimine devam etmektedir.

Dr. Psk. Nihan TEZER YÖRÜK

Yönetim Kurulu Üyesi (03/2020 başlama)


26 Şubat, Ankara doğumlu. Psikoloji lisans derecesini Ege Üniversitesinden 2007 yılında alan Tezer Yörük, klinik psikoloji alanındaki bütünleşik doktora derecesini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden almıştır. Kültürel farklılıklar, evlilik doyumu, çift ve aile terapisi, çocuk odaklı aile terapisi ve oyun psikoeğitsel terapi çalışmaları yürüten ve muhtelif kamu kurumları ile özel kuruluşlar ve akademik kurumlarda görev alan Tezer Yörük, hâlen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin akademik kadrosunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Psk. Ercan BAŞAL

Yönetim Kurulu Üyesi


24 Ekim, Ankara doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu olan Başal, hâlen Çankaya Belediyesinde psikolog olarak görev yapıyor.

Uzm. Psk. Nergiz ÖZDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi


Psikoloji lisans derecesini İstanbul Bilgi Üniversitesinden, uygulamalı psikoloji alanındaki yüksek lisans derecesini ise "Alkol Bağımlılarında Kişilerarası İlişki Tarzları" başlıklı çalışmasıyla İstanbul Ticaret Üniversitesinden aldı. 2016-2018 yılları arasında Travma Çalışmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Özdemir Eke, on yılı aşkın süredir birçok sivil toplum kuruluşunda söyleşi, panel ve konferansta eğitimci olarak görev almaktadır. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde bağımlılık eğitimini tamamlayan Özdemir Eke, başta psikolojik travmalar olmak üzere kaygı bozuklukları, depresyon, bağımlılık, kayıp-yas, göç, duygudurum bozuklukları ve ilişki sorunlarına odaklanmaktadır.

Dr. Öğr. Üyesi Belgin ÜSTÜN

Yönetim Kurulu Üyesi (02/2021 başlama)


13 Nisan, Ankara doğumlu. DTCF Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans ve adli psikoloji alanındaki doktora derecelerini Ankara Üniversitesinden alan ve 2006-2021 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapan Üstün Güllü, hâlen Düzce Üniversitesi Psikoloji Bölümünde akademisyen olarak çalışmaktadır.

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim YİĞİT

Yönetim Kurulu Üyesi (04/2018-09/2019)


17 Kasım, Samsun doğumlu. Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra sonra klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini Ankara Üniversitesinden aldı.

Uzm. Psk. Ebru ERGİN

Genel Sekreter (04/2018-02/2020)


17 Aralık 1983, Samsun doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Gelişimsel sosyal psikoloji alanındaki yüksek lisans öğrenimini Ufuk Üniversitesinde tamamladı. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde 2011-2016 döneminde genel merkez koordinatörü olarak görev yapan Ebru Ergin, hâlen Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde doktora öğrenimine devam ediyor ve Uluslararası Çocuk Merkezinde çocuk hakları alanında çalışıyor.

Dr. Öğr. Üyesi Burcu KORKMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi (04/2018-03/2020)


Dr. Öğr. Üyesi Kürşad DEMİRUTKU

Genel Sekreter (04/2020-02/2021)


10 Nisan, İstanbul doğumlu. ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu. Endüstri ve örgüt psikolojisi alanındaki yüksek lisans ve sosyal psikoloji alanındaki doktora derecelerini de aynı üniversiteden alan Demirutku, hâlen TED Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde akademisyen olarak çalışıyor.

2016-2018

Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK

Genel Başkan


Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans derecesini ODTÜ'den, aynı alandaki doktora derecesini ise Hacettepe Üniversitesinden alan Soygüt Pekak, 1988 ile 1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında klinik psikolog, 1992 ile 2005 yılları arasında ise Hacettepe Üinversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. İkisi 2006-2010, biri 2016-2018 arası olmak üzere üç dönem genel başkanlık görevi yürütmüş olan Soygüt Pekak, şema terapi modelinde değişim süreçleri üzerine bir dizi nitel araştırmalar yürütmektedir.

2014-2016

Gökhan MALKOÇ

Genel Başkan


2012-2014

Gökhan MALKOÇ

Genel Başkan


2010-2012

Nedret ÖZTAN

Genel Başkan


2008-2010

Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK

Genel Başkan


Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans derecesini ODTÜ'den, aynı alandaki doktora derecesini ise Hacettepe Üniversitesinden alan Soygüt Pekak, 1988 ile 1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında klinik psikolog, 1992 ile 2005 yılları arasında ise Hacettepe Üinversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. İkisi 2006-2010, biri 2016-2018 arası olmak üzere üç dönem genel başkanlık görevi yürütmüş olan Soygüt Pekak, şema terapi modelinde değişim süreçleri üzerine bir dizi nitel araştırmalar yürütmektedir.

2006-2008

Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK

Genel Başkan


Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans derecesini ODTÜ'den, aynı alandaki doktora derecesini ise Hacettepe Üniversitesinden alan Soygüt Pekak, 1988 ile 1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında klinik psikolog, 1992 ile 2005 yılları arasında ise Hacettepe Üinversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. İkisi 2006-2010, biri 2016-2018 arası olmak üzere üç dönem genel başkanlık görevi yürütmüş olan Soygüt Pekak, şema terapi modelinde değişim süreçleri üzerine bir dizi nitel araştırmalar yürütmektedir.

2004-2006

Ayşe YALIN

Genel Başkan


2002-2004

Nesrin HİSLİ ŞAHİN

Genel Başkan


2001-2002

Nesrin HİSLİ ŞAHİN

Genel Başkan


2000-2001

İhsan DAĞ

Genel Başkan


1999-2000

İhsan DAĞ

Genel Başkan


1998-1999

Nail ŞAHİN

Genel Başkan


1997-1998

Nail ŞAHİN

Genel Başkan


1996-1997

Nail ŞAHİN

Genel Başkan


1995-1996

Nail ŞAHİN

Genel Başkan


1994-1995

Nilhan SEZGİN

Genel Başkan


1993-1994

Nilhan SEZGİN

Genel Başkan


1992-1993

Nesrin HİSLİ ŞAHİN

Genel Başkan


1990-1992

Nesrin HİSLİ ŞAHİN

Genel Başkan


1989-1990

Nilhan SEZGİN

Genel Başkan


1988-1989

Perin YOLAÇ

Genel Başkan


1987-1988

Neriman SAMURÇAY

Genel Başkan


1985-1986

Neriman SAMURÇAY

Genel Başkan


1982-1983

Temel PAMİR

Genel Başkan


1981-1982

Prof. Dr. Ferhunde ÖKTEM

Genel Başkan


1979-1981

Mehmet GÜRKAYNAK

Genel Başkan


1977-1978

Doğan CÜCELOĞLU

Genel Başkan


1976-1977

Prof. Dr. Ferhunde ÖKTEM

Kurucu Genel Başkan


1950, Bursa doğumlu. Psikoloji lisans derecesini Hacettepe Üniversitesinden alan Öktem, doktor unvanını 1983 yılında, profesör unvanını ise 1998 yılında aynı üniversiteden aldı. Türk Psikologlar Derneğinin ilk sıradaki kurucu üyesi olan Öktem, emekli olduğu 2017 yılına dek Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bilim Kurulu Üyesi ve Türkiye Zeka Vakfının kurucu üyesi olan Öktem, çocuk-genç ve anne babalara yönelik çalışmalarda bulunmaktadır.100. Yıl Mah. Fethiye Sk. Sefa Apt. 5/1 Çankaya/Ankara

0 (312) 425 67 65

0 (312) 418 15 50
0 (312) 417 40 59
psikolog.org.tr
bilgi@psikolog.org.tr

Genel Merkez
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 Genel Merkez - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.