TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
Yönetim Kurulu | İstanbul Şubesi

Yönetim Kurulu


Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu bilgileri aşağıda sunulmuştur.2023-2026

Prof.Dr. Hale Cihan Bolak Boratav

Şube Başkanı


Prof. Hale Bolak Boratav lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, Psikoloji doktora derecesini sosyal psikoloji alanında Kaliforniya Üniversitesi’nden almıştır. 1998 yılından bu yana, halen bölüm başkanı olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde görev yapmaktadır Akademik çalışmaları ağırlıklı olarak kültürel bağlamda toplumsal cinsiyet alanında yoğunlaşmıştır. Bilimsel yayınları arasında ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler, kitap bölümleri, ve Erkekliğin Türkiye Halleri başlıklı kitap vardır. 2022’de Prof. Çiğdem Kağıtçıbaşı Yaşam Boyu Başarı Ödülünü almıştır. TPD İstanbul Şube’nin 15 yıldır üyesi olup, uzun yıllar şube Etik Kurulu’nda çalışmış, son iki dönemde de aktif olarak şube Yönetim Kurulu’nda yer almıştır.

Doç. Dr. Yudum Söylemez

Şube Başkan Yardımcısı


Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra Antioch University New England’da Çift ve Aile Terapisi üzerine doktorasını almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde başkan yardımcısı ve Klinik Psikoloji yüksek lisans programında Çift ve Aile Terapisi Alt Dal koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi’nin son dönem başkan yardımcılığını ve Çift ve Aile Çalışma Grubunun danışmanlığını yapmaktadır. Tinus Psikoloji’de birey, çift ve ailelerle sistemik terapi çalışmalarına devam etmektedir.

Kli. Psk. Deniz Bozunoğulları

Şube Sekreteri


Lisansını Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde, Yüksek Lisansını Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Travma Odaklı Klinik Psikoloji programında tamamlamıştır. 2011 Van Depremi sonrası kurulan “Van Travma Sonrası Aile Danışma Merkezi” projesinde, 1 yıl boyunca bölgede hizmet vermiştir. 2013 yılından beri dernek üyesi ve travma birimi gönüllüsü olarak dernek tarafından yürütülen toplumsal travmalar sonrası psiko-sosyal destek çalışmalarında aktif yer almıştır. 2016 - 2018 yılları arası Travma, Kriz ve Afet Birimi eş-başkanlığını yapmış, 2018 yılında şubede Çocuk ve Ergen Çalışmaları Birimini kurmuştur. Meslek hayatı boyunca sivil toplum kuruluşları ile proje bazlı yürüttüğü çalışmalar devam etmektedir. Kurucusu olduğu Lilium Psikoloji bünyesinde çocuklar, gençler ve aileleri ile çalışmaktadır. 2019-2023 dönemi İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve TPD İstanbul Şube Travma, Kriz ve Afet Birimi gönüllüsü, Çocuk ve Ergen Çalışmaları Birimi başkanıdır.

Uzm. Psk. Samet Hakan Uzunlar

Şube Sayman


İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Lisans ve İstanbul Medipol Üniversitesi Sinirbilim Yüksek Lisans programlarından mezundur. GüntekinLab araştırma grubunda EEG, sinyal analizi, nörodejenerasyon, nöromodülasyon, işlevsel bağlantısallık ve nöropsikoloji çalışmıştır. Psikoloji Ağı'nın ve Psikoloji Merkezi’nin kurucu ortağı ve çalışanıdır. Maple'da Chief of Staff olarak çalışmaktadır. Güncel çalışma alanları bilgi yönetimi, iş geliştirme, ürün geliştirme, dijital dönüşüm ve girişimciliktir. Eğitim ve meslek yaşamı boyunca, çoğunlukla sektörel olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev almıştır. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şube’de 2019-2022 Yönetim Kurulunda ve Nöropsikoloji Biriminde başkan olarak yer almaktadır.

Kli. Psk. Berçem Gökturk Duru

Şube Asil Üyesi


İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Okan Üniversitesi Travma Odaklı Klinik Psikoloji yüksek lisans programını bitirmiştir. Varoluşçu Psikoterapi ekolüyle yetişkin bireysel ve grup terapisi seanslarını sürdürmekte ve klinik süpervizyon vermektedir. Şu an çalışmalarını Varoluşçu Akademi’de yürütmektedir. Varoluşçu Psikoterapiler Derneği Başkanıdır. 2014 yılından itibaren Türk Psikologlar Derneği bünyesinde yürütülen toplumsal travmalar sonrası psiko-sosyal destek çalışmalarında gönüllü olarak yer almaktadır. 2018 - 2022 yılları arasında TPD İstanbul şube Travma, Afet ve Kriz çalışma grubunun başkanlığını yürütmüş, son iki dönemde TPD İstanbul Şube yönetiminde aktif yer almıştır.

Psk. Dr. Duygu Buğa

Şube Asil Üyesi


Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuş, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamış, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü Sosyal Bilimler doktora programını tamamlayarak Dr. unvanını almıştır. TPÖÇG kurucularından olan Buğa, 2012 yılından bu yana TPD’de farklı görevler üstlenmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve projelerde ayrımcılık ve şiddetle mücadele konularında danışman ve eğitmen olarak hizmet vermekte, Öğretim Üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Psk. Dr. Zeynep Şeker

Şube Asil Üyesi


Lisansını 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisansını Swansea Universitesi Abnormal and Clinical Psychology bölümünde tamamlamış olup, Kocaeli Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı programında doktora derecesini almıştır. 2012 yılından itibaren birçok farklı kurum ve kuruluşta Klinik Psikolog olarak çalışmakla birlikte, 2015 yılından itibaren çeşitli üniversitelerde ders vermektedir. Şu anda, psikoterapi, eğitim ve danışmanlık çalışmalarını kurucusu olduğu Metta Psikoterapi bünyesinde gerçekleştirmekte ve Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2012-2016 yılları arasında, Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şube Travma, Afet ve Kriz Birimi başkanlığını yürütmüş olup; öğrencilik yıllarından itibaren, halen dernekte gönüllü çalışmalara destek vermektedir.Halaskargazi Cad. Mürüvvet Apt. No165 Kat2 D2 Şişli/İstanbul


0 (212) 251 66 61
0 (212) 251 71 11
istanbul.psikolog.org.tr
istanbul@psikolog.org.tr

İstanbul Şubesi
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 İstanbul Şubesi - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.