TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
Sahte Psikolog Bildirimi | Antalya Şubesi

Sahte Psikolog Bildirimi
Türk Psikologlar Derneği, hak sahibi olmamasına karşın “psikolog” veya “klinik psikolog” unvanını kullanan kişiler hakkında idari ve adli işlem yapılması konusunda kamu hizmeti yürütmektedir.

PSİKOLOG unvanı, yalnızca YÖK tarafından tanınan yükseköğrenim kurumlarının dört yıllık psikoloji lisans programlarından mezun olan kişiler tarafından kullanılabilir.

KLİNİK PSİKOLOG unvanı,

  • YÖK tarafından tanınan yükseköğrenim kurumlarının dört yıllık psikoloji veya PDR lisans programlarından mezun olduktan sonra klinik psikoloji alanında yüksek lisans derecesi alan
  • Diğer lisans programlarından mezun olduktan sonra klinik psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesini (birlikte) alan kişiler tarafından kullanılabilir.

Hak sahibi olmamasına karşın “psikolog” veya “klinik psikolog” unvanı kullandığına kanaat getirdiğiniz kişiler hakkında Türk Psikologlar Derneğine bildirimde bulunabilirsiniz. Bildirimde bulunmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.


NOT: Türk Psikologlar Derneğine yapılan sahte psikolog bildirimlerine ilişkin her türlü (bildirimde bulunanın isim ve iletişim bilgileri, bildirimin içeriği, görseller ve kanıtlar vb.) verinin en üst düzey güvenlik statüsünde gizli tutulmaktadır.

maks 1500 karakterUluç Mah. 1123. Sk. Çamlıca Sit. A-Blok 8A Konyaaltı/Antalya

0 (537) 981 15 79
antalya.psikolog.org.tr
antalya@psikolog.org.tr

Antalya Şubesi
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 Antalya Şubesi - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.