TPD MERKEZ TPD MERKEZ
AKREDİTASYON AKREDİTASYON
EUROPSY EUROPSY
EĞİTİM EĞİTİM
MAĞAZA TPD STORE
RESİM GALERİSİ FOTO GALERİ
VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongr. | Genel Merkez

VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongr.


VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongr.📅 Haber Tarihi : 21-05-2024

⏱ Son Güncelleme : 21-05-2024 12:29

✍ Yazar : TPD yayınları


Değerli Meslektaşımız,

Bu yıl Türk Psikologlar Derneği tarafından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü ev sahipliğinde 7-9 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Bozulan Ezberler, Değişen Sorular, Yeni Yaklaşımlar” temalı VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi’nde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Günümüz dünyasında hızla gelişen teknoloji ve artan bilgi birikimi sonucunda kabullerimiz ve doğru bildiklerimiz değişmiş ve bu doğrultuda cevap aradığımız sorular da beraberinde gelişmiş ve dönüşmüştür. Teknolojik ilerlemeler, metodolojik gelişmeler, uygulamalı araştırmaların artması, küreselleşme, çoklu bakış açılarının entegrasyonu gibi gelişmeler beraberinde yeni yaklaşımları da getirmekte ve psikolojinin bilimsel çerçevesi hızla genişlemektedir. Bu doğrultuda, “Bozulan Ezberler, Değişen Sorular, Yeni Yaklaşımlar” temalı kongremizde psikoloji alanındaki son araştırmaların, yeni yaklaşımların ve metodolojilerin paylaşıldığı, mevcut uygulamaların geliştirildiği, psikolojinin bilimsel ve  profesyonel standartların güçlendirilmesine katkıda bulunacak bir platform sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca, kongrenin, gelecek çalışmalar için psikoloji alanındaki öğrenciler ve  akademisyenler arasında ağ oluşturma ve işbirliği fırsatları sunması hedeflenmektedir.

Kongremize psikoloji lisans ve lisansüstü öğrencileri, ulusal ve uluslararası araştırmacılar ve psikolojinin her alt alanından akademisyenlerin katılımı beklenmektedir. Bu doğrultuda kongrede panel, atölye çalışmaları, sözlü ve poster bildiri gibi bilimsel içeriklere yer verilecektir.

Kongre dilimiz Türkçe olup, gelen tüm bildiriler akademik etik ve bilimsel ilkelere uygun olarak kör hakem değerlendirmesine tabidir.

Kongremizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  

Kongreye katılımlarınız ve katkılarınızın psikoloji alanı için çok kıymetli olacağını düşünüyor,  kongrede sizlerle beraber olmayı heyecanla bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Türk Psikologlar Derneği (TPD) VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi (UPLOK 2024) Düzenleme Kurulu adına,

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr. Aslı Göncü-Köse

Dr. Öğr. Üyesi Emine İnan

Kongre Web Sitesi: www.aybu.edu.tr/uplok

Kongre Yeri: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Yerleşkesi

                       Ayvalı Mah. Gazze Cad. No:7, Etlik-Keçiören / ANKARA

Kongre Takvimi

  • Son özet gönderim tarihi                : 19.05.2024
  • Kongre program yayınlanma tarihi : 31.05.2024


TÜM HABERLER

100. Yıl Mah. Fethiye Sk. Sefa Apt. 5/1 Çankaya/Ankara

0 (312) 425 67 65

0 (312) 418 15 50
0 (312) 417 40 59
psikolog.org.tr
bilgi@psikolog.org.tr

Genel Merkez
Türk Psikologlar Derneği
Resmî Web Sitesi

© 2023 Genel Merkez - Türk Psikologlar Derneği
Tüm hakları saklıdır, İçerik izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.


Çerez politikası: Hiç bir kullanıcı verisi kaydedilmemektedir.