ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sahte Psikologlara Dur!
Paylaş 


Türk Psikologlar Derneği, ülkemizde psikoloji bilimi ve uygulamalarının çağdaş düzeye ulaşmasını, psikologların meslekî haklarının korunmasını, psikologlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayarak psikoloji bilimi ve mesleğinin ülkemizde tanıtılması, geliştirilmesi ve toplum yararına kullanılabilmesini hedeflemekte olan bir meslek örgütüdür.

Bilindiği üzere “psikolog” yahut “klinik psikolog” unvanlarını sahip olmadığı halde kullanan "SAHTE PSİKOLOGLARIN" mesleğimize ve kişilerin ruh sağlığına yönelik saldırıları son yıllarda artarak devam etmektedir. Söz konusu kişiler maddî çıkar sağlamak maksadıyla sahip olmadıkları psikolog/klinik psikolog unvanlarını kullanarak hem mesleğimizin onurunu zedelemekte hem de halk sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Derneğimiz bu zamana kadar konuya ilişkin gerçekleştirdiği başvurular neticesinde söz konusu kişilerin faaliyetlerinin durdurulmasını ve haklarında ceza davaları açılmasını sağlayarak bu idarî ve hukukî süreçlerin bizzat takipçisi olmuştur. Ne var ki söz konusu saldırılar, ülkemiz mevzuatının barındırdığı eksiklikler, denetimsizlik ve toplumun ruh sağlığı konusundaki eksik yahut yanlış bilgileri gibi nedenlerle sayıları azımsanamayacak düzeyde devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği olarak alanımızı ve mesleğimizi korumak için söz konusu ihlalleri ortadan kaldırmak amacıyla gereken mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız.

Tam da bu nedenle tüm üyelerimizi, meslektaşlarımızı ve değerli yurttaşlarımızı, karşılaşmış oldukları “sahte psikolog vakalarını” derneğimize bildirerek kararlı mücadelemize katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Bildirimlerinizi bildirim@psikolog.org.tr adresine yapabilirsiniz.

 

Tüm bildirimler etik ilkelerimiz çerçevesinde değerlendirilmektedir. Etik Kurulunu ilgilendiren şikayetler doğrudan TPD Etik Kuruluna yapılmalıdır. Eklenme tarihi : 07.05.2018
Fotoğraflar
 
Meltem Büyükerdoğmuş
2018-08-09 21:37:01
 
20-30 saatlik sertifika programlari diye düzeltmek isterim
 
 
Meltem Büyükerdoğmuş
2018-08-09 21:35:43
 
Bu konuda acilen diplomatik yolları da kullanarak birseyler yapmalıyız sadece 20-30 sertifika programlari alıp Terapist olarak çalışan yüzlerce insan var
 
 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim