ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AİLE VE EVLİLİK TERAPİSİ EĞİTİMİ (I. SEVİYE) TEMEL EĞİTİM
Paylaş 

Değerli Üyelerimiz,

Bursa Şubemizde, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu'nun vereceği Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi (I. Seviye) Temel Eğitimi'nin düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğitimin kesin tarihi gelecek taleplere (katılımcı sayısı) göre planlanacaktır. 40 saatlik eğitim diğer kurumların açtığı Aile Danışmanlığı Eğitimlerinde geçerli sayılmaktadır. Eğitim sonunda ODTÜSEM belgesi verilecektir. Eğitime Aile ve Evlilik Danışmanlığı eğitim mevzuatında katılması uygun görülen tüm meslek elemanları katılabilirler. Katılım ücreti tahmini bedeli 800 tl civarındadır (ODTÜSEM'e bağlı olduğundan tahmini bir rakam verilmektedir).

Eğitimin Amacı: Çalışma alanlarının gereği olarak aile ve evlilik terapisi konusunda bilgilenmek isteyenleri, konunun temel boyutları içinde hem teorik hem de pratik düzeyde bilgilendirmek.

Eğitimin İçeriği:

Sistem Yaklaşımı/ Aile Sistemi/ Sağlıklı Sağlıksız Aile

Değerlendirme/ Aile Terapisi Süreci /İlk görüşme /Müdahale Teknikleri (genel) / Minuchin'in yaklaşımı/ Bowen'in yaklaşımı/ Satir'in yaklaşımı/

Müdahale Teknikleri (genogram-yeniden tanımlama-ödev verme- hikayelerin kullanımı- iletişim becerileri- farklılıkları çözme yolları -karar verme süreci.

Eğitim tarihi: 18-22 Ağustos 2014 (5 gün)

 

 

Eğitime katılımınızı bildirmek için yilmazgurkan59@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.Eklenme tarihi : 00.00.0000
 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim