ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sağlık Bilimi Lisansiyerliği
Paylaş 


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının 24.02.2016 tarihli toplantısında, psikolog unvanını kullanan fen-edebiyat fakültesi psikoloji bölümü mezunlarının sağlık bilimi lisansiyeri sayılmayacağına ilişkin alınan kararının iptali talebi ile derneğimizce dava açılmış ve açılan dava Danıştay 8. Dairesi E.2016/5249 sayılı dosyasında görülmeye devam olunmaktadır.

Aynı idari işleme karşı aynı zamanda Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) tarafından açılan dava ise 05.11.2018 tarihinde karara bağlanmış ve Danıştay 8. Dairesinin 2016/3609 Esas ve 2018/6481 Karar sayılı kararı ile nihai olarak “psikolog unvanını kullanan fen edebiyat fakültesi psikoloji bölümü mezunlarının sağlık bilimi lisansiyeri sayılmayacağına ilişkin” YÖK kararının iptaline karar verilmiştir.

İptale konu olan YÖK kararından dolayı karar tarihi itibarıyla meslek mensuplarının hak kayıpları yaşadığı bilinmektedir. YÖK karar tarihinden Danıştay 8. Dairesinin iptal kararı tarihine kadar sağlık bilimi lisansiyeri sayılmayan meslek mensuplarının, çalıştıkları kurumlara başvurarak özlük ve parasal haklarının iadelerini talep etmeleri gerekmektedir.

İlanen duyurulur.Eklenme tarihi : 07.03.2019
Fotoğraflar
 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim